GENTIL
Cadeautjes in zeefdruk
Gentil is geen merk dat schreeuwt om aandacht, het spreekt je gewoon aan. Achter elke mok, elke poster en elke postkaart steekt het werk van Yentl Stragier, een Belgische illustratrice uit Herentals die grafische kunst en warme humor combineert tot iets dat je meteen herkent als eigen. De postkaarten met teksten als "Goe bezig" en "Ge zijt zelf een bloem" zeggen precies wat je soms niet zelf onder woorden krijgt. Of je nu op zoek bent naar een attenttie voor iemand anders of een beetje kleur voor je eigen bureau, bij Gentil vind je altijd iets dat raak is.
Ontdek enkele producten van dit merk in onze webshop
Ambacht uit de Kempen, te zien in elk detail
Yentl Stragier startte haar creatieve avontuur onder de naam Gentilles, na een grafische opleiding aan de Academie van Gent. Wat begon als illustraties op aanvraag, voor magazines, uitnodigingen en geboortekaartjes, groeide uit tot een volwaardig atelier in Herentals waar ze zelf zeefdrukken. Elk ontwerp, elke letter en elk figuur is een origineel eigen werk. Niets wordt uit een stockbibliotheek gehaald, niets wordt in grote oplages gedrukt. Dat merk je.
De producten die Sublim selecteerde uit het Gentil-aanbod zijn dan ook geen opvullers. Ze zijn gekozen omdat ze staan voor wat Gentil uniek maakt:
- Mokken: gedrukt met originele illustraties en Nederlandstalige teksten die variëren van grappig tot ontroerend, gemaakt om dagelijks te gebruiken en steevast op te vallen op elk bureau of in elke keuken.
- Posters: gelimiteerde prints die een lege muur omtoveren tot iets persoonlijks, met een grafische eigenheid die niet in een hokje past maar altijd klopt.
- Postkaarten: klein formaat, groot effect. De kaartjes van Gentil zijn de soort die mensen bewaren in plaats van weggooien, precies omdat de tekst of de tekening net iets te goed gekozen is.
Waarom Gentil een vaste waarde wordt in je interieur
Er zijn merken die je koopt voor de uitstraling en merken die je koopt omdat ze iets zeggen. Gentil doet allebei. De illustraties zijn grafisch sterk genoeg om op zichzelf te staan als wanddecoratie, maar ook toegankelijk genoeg om cadeau te geven aan iemand die je net wil laten weten dat je aan hem of haar denkt. De Nederlandstalige teksten zorgen voor een herkenning die Engelstalige merken zelden halen. "Ge zijt zelf een bloem" klinkt nu eenmaal anders dan een vertaling ooit zou kunnen.
Bovendien is elk stuk gelimiteerd. Yentl drukt zelf, in haar atelier, in beperkte oplages. Dat betekent dat wat jij koopt bij Sublim niet massaal te vinden is in elk warenhuis van het land. Dat is geen marketingverhaal, dat is gewoon hoe ze werkt.
Een merk voor wie van echt houdt
Gentil past bij mensen die bewust kiezen. Niet per se duur, wel doordacht. Een mok met karakter op je bureau, een poster die een gesprek op gang brengt, een postkaart die iemand oprecht blij maakt. Het zijn kleine dingen die het verschil maken in een ruimte of in iemands dag. Bij Sublim selecteren we merken zoals Gentil omdat we geloven dat een interieur meer is dan meubels en verf. Het zijn de details die een ruimte tot de jouwe maken.

